Szamba betonowe z montażem i wykopem?

Decydując się na budowę domku jednorodzinnego lub innego budynku użyteczności publicznej nie należy zapominać o odpowiednim systemie odprowadzania ścieków. W przypadku braku dostępu do sieci kanalizacyjnej najlepszym rozwiązaniem jest zakup i montaż szamba. Dlaczego warto postawić na producentów, którzy oferują szamba betonowe z montażem i wykopem? Bez względu na rodzaj zakupionego zbiornika niezwykle ważny jest jego prawidłowy montaż i wcześniej przygotowany wykop.

Szamba betonowe z montażem i wykopem – dlaczego warto?

Przygotowanie wykopu i montaż szamba wymagają bogatej wiedzy technicznej i odpowiednich umiejętności. Odpowiednie przygotowanie wykopu pod zbiornik na szambo zapewni jego użytkownikom długą i bezproblemową eksploatację całej instalacji. Już na etapie szukania ofert warto więc wybrać producenta z wieloletnim doświadczeniem w branży, który oprócz wysokiej jakości, szczelnych szamb betonowych oferuje także przygotowanie wykopu pod szambo. Dlaczego warto postawić na producentów, którzy oferują szamba betonowe z montażem i wykopem? Już samo usytuowanie zbiornika na szambo powinno spełniać wymagania określone prawem. Odległość zbiornika od ujęcia wody pitnej powinna wynosić minimum 15 m, od granicy działki lub drogi 2 m, natomiast od rur z gazem lub wodą – 1,5 m. W przypadku przewodów elektrycznych należy zachować odległość minimum 0,8 m. Z kolei odległość wykopu przygotowanego pod zbiornik na szambo od domu powinna być możliwie jak najmniejsza.

Szambo betonowe z wykopem – ważne właściwe wykonanie

Warto pamiętać, aby wykop został umiejscowiony tak, aby umożliwić bezproblemowy dojazd koparki, a po zamontowaniu również wozów asenizacyjnych. Wykop pod szambo betonowe należy wykonać na trwałym podłożu, aby konstrukcja nie osiadła. Ważne jest także sprawdzenie poziomu wód gruntowych. Wykop pod szambo należy przygotować w taki sposób, aby możliwy był odpowiedni spadek poziomu dla rury odpowiadającej za odprowadzanie nieczystości, który powinien wynosić 1,5-3,0% (1,5-3 cm na 1 m bieżący). Wybierając szamba betonowe z montażem i wykopem sprawdzonego producenta Klient ma pewność, że zbiornik na szambo zostanie przyłączony w prawidłowy sposób. Sam wykop pod szambo najlepiej wykonać w dniu montażu zbiornika i powinien być szerszy od zbiornika o 0,5 m z każdej strony. Warto go pogłębić o 10 cm, aby można było zastosować podsypkę pisakową na dnie w celu prawidłowego wypoziomowania dna wykopu.

Szambo betonowe z montażem – gwarancja sukcesu

Po odpowiednim przygotowaniu wykopu pod szambo przystępuje się do osadzania i zabezpieczenia zbiornika w wykopie. Następnie szambo zostaje wypoziomowane, po czym zbiornik osadzony w wykopie zasypuje się ziemią, która powinna być czysta i pozbawiona kamieni. W dalszej kolejności wykonuje się podłączenie instalacji doprowadzającej i odprowadzającej. Jeśli między średnicami łączonych rur i wypustów pojawiły się różnice, wówczas stosuje się odpowiednie redukcje. Po zakończonym montażu zbiornika na szambo przeprowadza się próbę szczelności oraz połączeń, które zostały wykonane. Z kolei montaż górnej płyty odbywa się przy pomocy specjalistycznego kleju wodo- i mrozoodpornego. Wybór producenta, który oferuje szczelne szambo betonowe z montażem i wykopem z pewnością zapewni całkowitą szczelność całej konstrukcji i możliwość jej bezawaryjnego użytkowania przez wiele lat.

Oceń nasze usługi